Poswiecone mojemu ojcu

Ivo Fanciullini, Prezydent miasta San Gimignano od 1955 do 1972 r

  • Śniadanie wliczone w cenę
  • Codzienne sprzątanie
  • Telewizja satelitarna
  • Darmowe wifi

Ivo Fanciullini

Gospodarstwo rolne Casanova di Pescille założone zostało przez Ivo Fanciullini, mojego ojca, Prezydenta miasta San Gimignano w latach od 1955 do 1972 r. Objął on stanowisko prezydenta, gdy był jeszcze bardzo młody, zaledwie 10 lat po przejściu wojny. Wraz z Ivo Fanciullini otwiera się nowy etap w życiu San Gimignano: ten walk w obronie demokracji oraz programu odrodzenia gospodarczego ekonomicznego miasta.

Ivo Fanciullini wiedział jak zrozumieć nowe potrzeby miasta, dając początek zaangażowaniu w rozwój dwóch najważniejszych sektorów naszej gospodarki: rolnictwa, osłabionego przez kryzys i emigrację połowników; turystyki, wtedy jeszcze tak dalekiej od ujawnienia swojego potencjału.

Należał on do grupy młodych ludzi, którzy w ciężkich latach Oporu i walki z Antyfaszyzmem poświęcili swoje życie na działalność polityczna, związkową i administracji publicznej. Wybór jego był "wyborem życia", który w tamtych czasach oznaczał poświecenie i wyrzeczenia nie tylko osobiste lecz również rodzinne. Ustąpił ze stanowiska mając jedynie 46 lat, aby pozostawić miejsce młodszym, bardziej energicznym ludziom.

W 1986 roku nabywa Casanova di Pescille i po dokładnej renowacji przeobraża je w jedno z najpiękniejszych gospodarstw agroturystycznych e w San Gimignano, w prowincji Sieny.

25 kwietnia 2015, burmistrz Giacomo Bassi w imieniu obywateli San Gimignano wezwał aleja do mojego ojca.

Roberto Fanciullini